• (097) 063 16 63
 • вул. Тролейбусна, 5Д
 • Пн - Пт: 8:30 - 17:00, Сб: 9:00 - 14:00
Що є ремонтом лобового скла?

Перш ніж купити лобове скло, споживачеві рекомендується проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем. Сучасні технології дозволяють уникнути такого хворобливого процесу, як заміна автоскла, і замінити його на простіший і дешевший ремонт лобового скла. Як правило, ремонт лобового скла можливий у разі, коли характер пошкоджень не є складною проблемою для усунення. Всілякі сколи і тріщини, які може мати автоскло, легко усуваються завдяки прогресивним технологіям.  

Ремонт лобового скла варто здійснювати лише в тому випадку, якщо його вартість не перевищує заміну лобового скла. На сьогоднішній день існує певне правило, яке дозволяє споживачеві самостійно визначитися з характером необхідних послуг. Так, ремонт лобового скла для власника хорошої іномарки завжди обійдеться дешевше, ніж повна заміна автоскла. Якщо ви — власник автомобіля вітчизняного виробництва, рентабельним вважається ремонт лобового скла, лінійні тріщини якого не перевищують 15-20см, а промені скола менші  за 3см.

Сучасний ремонт лобового скла дозволяє практично повністю усунути сліди реставрації, проте досягнення максимально ефективного результату можливе при дотриманні деяких умов. Свіжу тріщину або скол слід вмить захистити від попадання будь-якого пилу або бруду. Річ у тому, що повне видалення дво або триденного нальоту  пилу не є можливим, тому після ремонту лобового скла «шрам» може бути достатнє помітним.  

Ремонт автомобільного скла можливий без його безпосереднього демонтажу. В середньому робота майстра займає від півгодини до декількох годин. Тривалість процедури залежатиме від характеру пошкоджень і вимогливості ремонту лобового скла. Після того, як необхідні косметичні процедури виконані, ремонт лобового скла передбачає поліровку деформованого місця.   Ремонт автоскла іномарки практично завжди виправдовує його покупку. Автостекла на іномарки мають високу собівартість, тому купити лобове скло для хорошого автомобіля процедура не найдешевша.

В цілому ремонт лобового скла будь-якого класу можна розбити на два основних типи. Перший тип передбачає ремонт автоскла зі сколами. Місце сколу очищується і заливається спеціальним полімелірізуючим складом, який під впливом ультрафіолетового випромінювання набирає вигляду скла і набуває його характеристик. Ремонт автомобільного скла зі сколамі передбачає відновлення початкової міцності і прозорості до 97%.

Ремонт автоскла з тріщинами передбачає дещо іншу процедуру підготовчих робіт. Головна особливість полягає в тому, що заполімелірізована тріщина стає єдиною цілою з полотном флоат-скла, тому не збільшується під впливом вібрації.

Ремонт автоскла можливий тільки на склі типу «триплекс». Існує два основних види ремонту: ремонт сколу та ремонт тріщини.

У процесі ремонту сколів, пошкоджене місце очищається та заливається спеціальним полімерним складом, який під впливом ультрафіолетового випромінювання набуває властивостей скла. Після всіх ремонтних робіт на місці сколу залишається помітною лише невелика крапка.

Ремонт тріщини трохи відрізняється від процесу ремонту сколів. Спочатку, визначається область тріщини, далі з двох кінців тріщини просвердлюються отвори. Після цього в порожнину тріщини, як і у випадку зі сколом, також закачується світлочутливий матеріал, а після його затвердіння здійснюється полірування лобового скла.

Автоскло не підлягає ремонту якщо:

 • ушкодження зачіпають зону огляду водія
 • скло уражено наскрізь тріщиною або сколом
 • тріщина зачіпає більше однієї кромки автомобільного скла
 • лобове скло має вбудоване обладнання (нагрівальні елементи, погодні датчики, систему відображення інформації і т.д.), при цьому пошкодження порушують його нормальне функціонування.

Необхідний захист пошкодження скла

На сьогодні, ремонт лобового скла дозволяє практично повністю видалити всі сліди реставрації, однак, що б досягти максимального результату, необхідно дотримуватися певних правил. Свіжу тріщину або скол слід максимально швидко захистити від будь-якого попадання пилу або бруду ззовні. Видалити дво- або триденний наліт пилу не є можливим, тому після ремонту лобового скла «шрам» може бути досить помітним.

Відкладати ремонт автоскла не варто. Наприклад, тріщина на склі дуже швидко розповсюджується по всьому склу. І тоді, швидше за все, доведеться вже не ремонтувати, а купувати і встановлювати нове. Ремонт лобового скла обходиться набагато дешевше заміни.

Основні види пошкоджень лобового скла:

 • сколи круглої форми
 • тріщини що йдуть по колу
 • розтріскування в формі променів
 • тріщини, що знаходяться по обидві сторони скла
 • комбіновані ушкодження
 • складні за структурою тріщини

 

Сколи круглої форми Тріщини що йдуть по колу Розтріскування в формі променів

Тріщини, що знаходяться по обидві сторони скла Комбіновані ушкодження Складні за структурою тріщини

Джерело: http://www.glass-express.ua/uk/poslugi/remont-lobovogo-skla