м.Тернопіль, вул. Тролейбусна, 5

Графік роботи:
Понеділок - П’ятниця.....0900-1800
Субота................................0900-1400
Неділя................................вихідний

(097) 063 16 63
Кошик
Товарів: 0
на суму 0.00 грн.

Існуючі технології виробництва коліс із легких сплавів

А. Литі:
1. Лиття під низьким тиском;
2. Лиття з протитисненням;
3. Лиття під тиском;
4. Відцентрове лиття;
5. Лиття в кокіль;
В. Деформаційні:
1. Кування;
2. Об'ємне штампування в нероз'ємних або роз'ємних матрицях;
3. Кування і розкатка;
4. Об'ємне штампування і рорзкатка;
С.Деформаційні, литі плюс зварка або збірка:
1. Об'ємне штампування, механічна обробка, зварка;
2. Профілювання обода і диска із смуги, механічна обробка;
3. Комбінація ливарних і деформаційних способів отримання елементів, їх зварка або з'єднання за допомогою болтів.

A. Серед ливарних способів щонайбільше розповсюдження поки має лиття під низьким тиском, їм виготовляють до 80% коліс. Технологія виготовлення литих коліс включає заливку розплавленого металу у форму, його охолодження, подальше обточування посадочних поверхонь і свердлення отворів в отриманому відливанні. До числа недоліків литих коліс відносяться надмірно товсті стіни, як наслідок більшу вагу, можливість наявності прихованих пір і раковин, недостатню міцність (при ударі вони деформуються і навіть розколюються) і складність (часто неможливість) відновлення. Дана технологія добре відпрацьована, і проте брак по литву складає до 15%. Інші способи литва не знаходять широкого застосування при виробництві коліс з алюмінієвих сплавів.

B. Куванням або штампуванням виготовляють невелику кількість коліс. Перевагою штампування є можливість узгодження напряму волокон металу з напрямом головного навантаження, що є важливою передумовою для підвищення межі утомленості металу і надійності колеса. Залежно від напряму і величини навантаження можлива оптимізація товщини профілю обода і диска, що дозволяє понизити масу колеса (в порівнянні з литим колесом). Кування забезпечує виключно високу міцність і жорсткість конструкції. Кований диск тримає найсильніші удари; у крайньому разі він не лопається, як литій, а гнеться без утворення тріщин, що, безумовно, безпечніше. Корозійна стійкість кованого диска значно вище, ніж литого, а значить, нижче вимоги до захисту поверхні.

C. Колесо легкового автомобіля штампують звичайно за дві операції на пресі зусиллям 4,5 МН. Потім розкочують профіль обода. Остаточну обробку колеса здійснюють на токарному, фрезерному і свердлувальному верстатах. Далі за допомогою хімічного оксидування "усилюють" наявний природний окисний шар. Цим методом виробляють колеса автомобілів для бескамерных шин. Не дивлячись на добру якість штампованих коліс, їх застосовують тільки для спортивних і дорогих автомобілів через високі витрати виробництва.

© 2011-2019 Всі права захищені.
При використанні матеріалів сайту посилання на Автоскло "Автошиба"
обов’язкове!